Flyr doplní flotilu Boeingy 737 MAX 8

13.10.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Flyr podepsala dohodu o společném záměru (LOI) s americkou leasingovou společností Air Lease Corporation týkající se pronájmu šesti letadel Boeing 737 MAX 8. Norský dopravce plánuje v průběhu prvního pololetí zařadit do své flotily všechny nově pronajaté letouny, přičemž první stroj by měl být dodán již začátkem příštího roku. Součástí dohody je také opce na další čtyři letadla 737 MAX, která by byla případně pronajata od roku 2023.

(ilustrační foto: Flyr)

„Rozhodnutí zvolit nejnovější generaci letadel Boeing je v souladu s cílem úřadů o udržitelnější rozvoj letectví. Zároveň jsme rádi, že můžeme splnit přání zákazníků létat nejnovějšími letadly s nejnižšími emisemi,“ uvedla Tonje Wikstrøm Frislid, ředitelka společnosti Flyr.

Udržitelnost je důležitou součástí strategie této nové aerolinie. Flyr uvádí, že je jedinou leteckou společností v Norsku, která kompletně platí za emisní povolenky. Letouny Boeing 737 MAX 8 vedle snížení emisí společnosti přinesou také nižší provozní náklady v porovnání s předchozí generací 737.

Společnost Flyr zahájila provoz letos koncem června prvním letem na lince z Oslo do Tromsø. Zprvu nová aerolinie létala na vnitrostátních linkách, v srpnu pak otevřela první mezinárodní linky do Alicante, Nice a Malagy. V současnosti Flyr provozuje čtyři letouny Boeing 737-800.

Témata