Norský start-up Flyr zahájí 30. června první lety

03.06.2021 - EvropaPřestože norský start-up Flyr stále čeká na udělení osvědčení leteckého provozovatele (AOC) a stále zatím nemá ani letadlo, očekává, že obojí se během června změní a na 30. června oznámil zahájení provozu a první let. Ten povede z hlavního města Oslo do Tromsø na severu Norska. Společnost má létat výhradně s Boeingy 737-800. Na lince Oslo-Tromsø plánuje létat přes léto až 19x týdně. Od 1. července přidá Flyr z Osla ještě se sedmi týdenními rotacemi Bodø a 13x týdně bude obsluhovat i letiště v Harstadu-Narviku.

Boeing 737-800 ve vizualizaci společnosti Flyr (zdroj: flyr.no)

Od poloviny srpna by měly přibýt z Osla také lety do Bergenu a Trondheimu, a to dokonce až s 30 týdenními rotacemi. Ke konci srpna plánuje Flyr spustit i první linky do zahraničí. Plánuje spojit Oslo se Španělskem a Francií. Společnost Flyr plánuje létat jednou týdně do Alicante a dvakrát týdně do Malagy. Dvěma lety týdně má rovněž obsluhovat letiště v Nice. Další rozšiřování sítě plánuje společnost později až podle toho, jak se bude vyvíjet zájem cestujících během července a srpna.

Na norském trhu bude mít společnost konkurenci v podobě leteckých spojení provozovaných společnostmi Norwegian, SAS a Widerøe. Naopak dopravce Wizz Air své aktivity na norském vnitrostátním trhu k 14. červnu ukončuje. Za společností Flyr stojí zkušený manažer Erik Braathen, který původně působil jako CEO ve společnostech Norwegian Air Shuttle a Braathens.

Témata