Flyr přidá v lednu z Osla lety do Alp

01.10.2021Norská nízkonákladová letecká společnost Flyr oznámila, že od ledna 2022 bude obsluhovat z Osla letiště v blízkosti alspkých lyžařských středisek. Management společnosti zřejmě očekává u norské klientely velký ohlas neboť přidává od začátku ledna 2022 rovnou 5 podobných destinací. Flyr bude létat z Osla na letiště v Grenoblu, Milán-Bergamu, Mnichově, Salzburku a Ženevě.

Do zmíněných destinací nabízí rezervační systém společnosti mezi začátkem ledna 2022 a koncem března 2022 celkem 2 lety týdně s cenou jednosměrné letenky v nejlevnější třídě od 35 euro. Výjimkou je Grenoble, kam hodlá společnost létat z Osla jen 1x týdně. Zde začíná cena letenky na 45 euro.

Asi nejznámnějšími "lyžařskými" leteckými spojeními jsou linky do Innsbrucku - například linka Austrianu do Innsbrucku z Vídně. Také People's z Vídně do St.Gallen-Altenrheinu cílí i na lyžaře. Je s podivem, že Flyr ve svém výběru "alpských destinací" obě letiště opomněl. Zřejmě má předjednané konkrétní dohody s norskými cestovními kancelářemi.

Flyr je nová letecká společnost, která spustila 30. června 2021 provoz na norských vnitrostátních linkách. Během léta k nim též přibyly prázdninové lety z Osla do Španělska a Francie. Od poloviny října bude též společnost létat z Osla i do Kodaně, Paříže a Říma. Flotilu společnosti tvoří 3 Boeingy 737-800.

lyžaři vysedají z lanovky na vrcholu Dolomit, únor 2012 (foto: Schi11, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata