Norský low-cost Flyr ruší lety do Prahy

09.06.2022 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Flyr se v rámci škrtů ve svém letovém řádu rozhodla ukončit pravidelné lety do Prahy. Poslední let na lince z Osla do Prahy je plánován na 24. července 2022. Po tomto datu společnost ve svém rezervačním systému žádné další lety nenabízí.

Norská společnost Flyr zahájila lety do Prahy začátkem dubna. V současnosti je linka provozována třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. V týdnu od 20. června dojde ke snížení počtu letů na dva lety týdně, když bude zrušena úterní rotace.

(ilustrační foto: Flyr)

Po ukončení linky Flyr bude mezi Prahou a Oslem létat jen nízkonákladová společnost Norwegian. Ta v současnosti létá na trase mezi českou a norskou metropolí denně mimo soboty. Od poloviny srpna má být přidána sobotní rotace a Norwegian tak bude na lince létat každý den.

Praha není jedinou obětí změn v letovém řádu Flyr. Společnost rovněž ukončí lety do Edinburgu (poslední let 8. srpna) a Billundu (poslední let 14. srpna). Rovněž je plánováno dřívější ukončení sezónních linek do Benátek, Soluně a Zadaru.

Témata