Emirates a Etihad obnovily své lety do Mnichova

18.07.2020 - EvropaBlízkovýchodní dopravci Emirates a Etihad Airways obnovily tento týden po pauze vynucené pandemií koronaviru své pravidelné linky do Mnichova. Spoje jsou však provozovány s výrazně nižší frekvencí než před vypuknutím pandemie.

Emirates na obnovenou linku do Mnichova nasadily Boeing 777-300ER (foto: Flughafen München)

Emirates létají na své lince z Dubaje zatím čtyřikrát týdně (středa, pátek, sobota a neděle) s letounem Boeing 777-300ER.

Etihad Airways zatím provozují linku z Abú Dhabí dvakrát týdně (čtvrtek a sobota) s letounem Boeing 787. Na srpen plánuje společnost zvýšit počet letů na čtyři týdně.

Přivítání prvního obnoveného letu Emirates v Mnichově zástupci mnichovského letiště na čele s jeho ředitelem Jostem Lammersem (druhý zleva) a reprezentanty Emirates (foto: Flughafen München)

Mnichovské letiště minulý týden zveřejnilo přepravní výsledky za 1. pololetí letošního roku, v němž odbavilo 7,767 milionů cestujících. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o pokles o 65,8 %. V prvním červencovém týdnu, kdy byla obnovena řada linek, však letiště odbavilo již přes 100 tisíc cestujících. Nyní letiště zaznamenává zhruba 250 pohybů denně.

Témata