Mnichov hlásí kvůli dnešní stávce zaměstnanců Swissport Losch zrušené lety

10.08.2022 - EvropaOdborová organizace Verdi zorganizovala na dnešek výstražnou stávku zaměstnanců společnosti Swissport Losch na letišti v Mnichově. Společnost Swissport Losch zajišťuje pro letecké společnosti odbavení cestujících, zavazadel, nákladu, dopravu cestujících k letadlům autobusy a jiné služby. Podle údajů letiště v Mnichově odbavuje zhruba 35 až 40 procent pohybů letadel. Zbytek obsluhuje dceřiná společnost letiště Mnichov, společnost Aeroground.

Stávka zaměstnanců společnosti Swissport Losch je ohlášena dnes na 10:00 - 15:00 hodin. Týká se zhruba 600 zaměstnanců, kteří požadují zejména dorovnání mezd s aktuální inflací v eurozóně, která nyní činí 8 %. (pro srovnání a zajímavost jen uveďme, že Český statistický úřad dnes uvádí poslední meziroční inflaci mezi červencem 2021 a 2022 ve výši 17,5%) Teprve po adekvátním zvýšení platů všem zaměstnancům se podle zástupců odborů Verdi podaří obsadit i více volných pozic, které společnost pro provoz na letišti v Mnichově aktuálně hledá.

Postižené letecké společnosti tak musely z důvodu stávky dnes některé odlety z Mnichova úplně zrušit. Mezi nejvíce postiženými společnostmi je na letišti dominantní Lufthansa, která musela rušit hrubým odhadem čtvrtinu svých letů, které plánovala v uvedené době. Též dnešní polední rotace do Prahy byla z tohoto důvodu zrušena. Dnešní let s odletem z Prahy do Mnichova ve 13:55 je tudíž ze stejného důvodu logicky také zrušen.

letištní bus společnosti Swissport Losch na letišti v Mnichově, duben 2012 (autor: Kevin.B, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata