Austrian začne létat do Sevilly a Rovaniemi

25.05.2023 00:00 - EvropaVe včerejší tiskové zprávě letecká společnost Austrian Airlines informuje, že od prosince začne nově létat jednou týdně v soboty do finského Rovaniemi a od poloviny října dvakrát týdně v úterky a soboty do španělské Sevilly.

Rovaniemi je finské město s 61 tisíci obyvateli nacházející se na severu Finska v blízkosti Polárního kruhu. Je největším a správním městem finského Laponska. Turisty sem láká především okolní nedotčená příroda, vesnička SantaPark Arctic World, podle Finů oficiální sídlo Santa Clause. Pro mnohé turisty je atraktivní i možnost pozorování polární záře, která je zde pozorovatelná až 200 nocí v roce, zejména přes zimní období. Za zmímku rovněž stojí, že Austrian plánuje nově rovněž obsluhovat 150 kilometrů severně vzdálenou lyžařskou lokalitu Kittilä . O tom jsme již informovali na začátku května v tomto článku.

Sevilla na jihu Španělska je protikladem obou finských destinací. V říjnu tu bývá ještě příjemných 25 stupňů Celsia, a i v nejchladnějších zimních měsících se zde teplota pohybuje mezi 6 a 16 stupni. Téměř 700tisícové město je po Madridu, Barceloně a Valencii čtvrté největší ve Španělsku. Je hlavním městem provincie Andalusie. Mezi nejdůležitější turistické atrakce patří Alcázar, královský palác, původně maurská pevnost a katedrála, která je po bazilice sv. Petra ve Vatikánu a katedrále sv. Pavla v Londýně třetí největší katedrálou v Evropě.

Airbusy A319, A320, A321 a Embraery 195 společnosti Austrian na letišti ve Vídni, březen 2019 (foto: Stanislav Doronenko/Wikimedia Commons - CC-BY-SA-4.0)

Děvět nových destinací, které Austrian zavedl jako novinky letní sezóny, jako například Porto, Marseille a Vilnius zůstanou obsluhovány i v průběhu zimního letového plánu. Austrian přes zimu rovněž navýší četnost spojů na Kanárské ostrovy, zejména na Fuerteventuru, Teneriffe a Las Palmas. Dohromady tak v zimní sezóně nabídne Austrian lety do 86 destinací, z toho 16 mimo Evropu, včetně turistických cílů jako je Bangkok, Cancún, Maledivy nebo Mauricius.

Témata