Austrian bude létat sezónně z Vídně do Kittilä

04.05.2023 00:00 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines bude mezi 20. lednem a 16. březnem 2024 létat z Vídně do finského města Kittilä. Uvádí to web AeroRoutes. Spoj má být obsluhován letadlem Airbus A321 jednou týdně vždy v sobotu s odletem z Vídně v 9:00 a návratem zpět ve 14:30.

Lyžařská oblast Levi, únor 2004 (foto: aristidov/Wikimedia Commons - CC-BY-3.0)

Kittilä je malá obec s necelými sedmi tisíci obyvateli na severu Finska v provincii Laponsko. Nachází se nad polárním kruhem 130 kilometrů severně od města Rovaniemi. V těsné blízkosti Kittilä se nachází lyžařské středisko Levi, vhodné jak pro sjezdové lyžování, tak i pro běžky. V Levi je 230 kilometrů běžkařských tratí a 750 kilometrů tratí pro sněžné skútry, motorové saně a psí spřežení. Zimní sezóna je v Levi velmi dlouhá, začíná většinou v půli října a končí začátkem června. Začátkem zimní sezóny se zde pořádají i závody světového poháru v alpském lyžování.

Na letiště v Kittilä létá celoročně pouze Finnair z Helsinek. Ovšem v zimní sezóně sem míří řada charterových letů, včetně Lufthansy z Mnichova a Eurowings z Düsseldorfu.

Témata