Austrian Airlines obnoví lety do Montrealu a New Yorku-JFK

27.02.2021 - EvropaLetecká společnost Austrian Airlines obnoví v průběhu května pravidelné lety z Vídně do Montrealu a na newyorské letiště J. F. Kennedyho. Obě linky budou provozovány zatím třikrát týdně letounem Boeing 767-300ER. V současnosti společnost operuje dva lety týdně z Vídně do Newarku. S novým letním řádem dojde k navýšení letů do Newarku na pět týdně. Celkem tak budou Austrian Airlines vypravovat do New Yorku osm rotací týdně.

Létání v době pandemie covid-19 (foto: alexcheban for Austrian Airlines)

„S pěti destinacemi v Severní Americe a třemi v Asii, mezi nimi jsou Tokyo a Bangkok, je naše nabídka dálkových letů v létě lehce vzroste,“ uvedl Michael Trestl, obchodní ředitel Austrian Airlines. „Na původní úrovni však ještě dlouho nebudeme. Doufáme, že rychle zvýšení proočkování a odpovídající odstranění cestovních omezení budou znamenat další impuls,“ dodal Trestl.

Minulý týden Austrian Airlines oznámily rozšíření letního letového řádu. Od konce března bude obnovena řada evropských destinací včetně Prahy a Košic. Společnost plánuje opět létat do Hannoveru, kam naposledy pravidelně létala v roce 2009. Rakouský dopravce také plánuje nabídnout sezónní lety do řady prázdninových destinací v Řecku, Itálii a Španělsku.

(foto: alexcheban for Austrian Airlines)

Témata