Austrian začne od konce března opět přidávat lety a destinace, včetně Prahy a Košic.

20.02.2021 - EvropaLetecká společnost Austrian na zimní sezónu 2020-2021 znatelně proškrtala letový řád. V současnosti je nabídka Austrianu jen zhruba na 15% toho, co společnost nabízela před rokem. Do Prahy v jednu chvíli létal Austrian dokonce jen 1x týdně a do Košic přes zimu lety Austrian úplně zrušil. V současnosti nelétá ani do Prahy, aktuálně nabízí spojení mezi Vídní a Prahou jen s přestupem v Curychu. Před pandemií obsluhoval Austrian obě destinace několikrát denně.

Od konce března, s platností letního letového řádu, Austrian opět přidává přímé lety do Prahy a Košic. V dubnu hodlá létat do Prahy 1x v neděli, 3x v pondělí, 1x v úterý a ve středu, 2x ve čtvrtek, v pátek a sobotu. Nabídku do Prahy též dál doplňují lety s přestupem v Curychu. Košice by měl Austrian v dubnu obsluhovat jedním letem denně v pondělí, středu a pátek.

Nově se od konce března v síti Austrianu opět objevují Barcelona, Dubrovník, Florencie, Göteborg, Krakov, Lvov, Oděsa a Oslo. Novinkou má být Hannover, jehož obsluhu Austrian přebírá od Eurowings, sesterské dcery Lufthansy. Od července Austrian bude významně zvyšovat nabídku do typických dovolenkových destinací zejména v Řecku a na Kypru, ale i v Itálii, Španělsku a Turecku. Pravidelný provoz má začít od konce března rovněž i na dálkových linkách do Ammánu, Bangkoku, Chicaga a Tokia.

V průběhu jara plánuje Austrian na pravidelných linkách dál navyšovat frekvence. Například od května má Austrian již v nabídce do Košic 2 lety denně - v pracovní dny s výjimkou pátku. Do Prahy plánuje Austrian od května létat opět 5x denně v pracovní dny a 3x denně v sobotu a neděli. Je však zřejmé, že společnost je připravena letový řád průběžně upravovat podle vývoje pandemie v dané destinaci.

letadla společnosti Austrian na základně ve Vídni (autor: DALIBRI , Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

Štítky