Austrian Airlines mění letiště v Miláně, bude létat na Linate

11.05.2021 - EvropaRakouská letecká společnost bude od 1. června létat na letiště Linate, které se nachází pouhých osm kilometrů od centra Milána. Současně Austrian Airlines zastaví své pravidelné lety na hlavní milánské letiště Malpensa.

Lety z Vídně do Milána-Linate budou provozovány dvakrát denně s odlety z Vídně v 8:05 a v 17:45. Z letiště Linate se bude odlétat každý den v 10:15 a 19:55. Rakouský dopravce na linku bude nasazovat Embraer 195 případně větší Airbus A320.

Austrian Airlines - Embraer 195 (foto: Austrian Airlines)

„Linate je pro naše cestující mnohem pohodlnější, zejména pro obchodní cestující z Milána a okolí,“ uvedl Michael Trestl, obchodní ředitel Austrian Airlines.Díky přesunu letů se cestujícím zkrátí cesta z letiště i na něj. Do centra Milána se lze dostat z Linate autem za 30 minut, veřejnou dopravou za 40 minut. Rovněž ceny jízdného jsou výrazně nižší v porovnání s cestou na Malpensu.

Austrian Airlines budou jediným dopravce, který bude létat z Vídně na Linate. V minulosti na toto letiště létala z rakouské metropole nízkonákladová aerolinie Niki. Na letiště Malpensa létá v současnosti dvakrát týdne z Vídně společnost Ryanair. Ta od začátku června plánuje létat na této lince každý den.

Nástupní mosty pro cestující na milánském letišti Linate (foto: SEA – Aeroporti di Milano)

Témata