Alitalia otevře příští rok linku do Washingtonu

01.12.2018 - EvropaLetecká společnost Alitalia zahájí v příštím roce pravidelné lety do hlavního města USA. Nové celoroční spojení z Říma do Washingtonu bude otevřeno 2. května 2019. Italský dopravce bude na lince létat pětkrát týdně s letounem Airbus A330-200, který má 19 sedadel v business class, 19 v premium economy a 213 míst v ekonomické třídě. Washington bude v pořadí šestou destinací Alitalia v USA.

Airbus A330-200 společnosti Alitalia (foto: Masakatsu Ukon/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Odlety z Říma budou každý den kromě úterý a středy v 9:30. Z letiště Dulles ve Washingtonu bude linka odlétat ve stejné dny v 16:15. Alitalia bude přímo konkurovat americké společnosti United Airlines, která létá mezi Washingtonem a Římem, ale jen v průběhu letní sezóny.

Alitalia bude linku provozovat v rámci joint venture pro transatlantické linky, na kterém se podílí spolu s Air France-KLM, Delta Air Lines a Virgin Atlantic Airways. Podle serveru Flightglobal.com navýšila Alitalia v letošním roce svou kapacitu na linkách do USA o 6,4 %.

Terminál mezinárodního letiště Dulles ve Washingtonu (foto: Joe Ravi/Wikimedia Commons - CC-BY-SA 3.0)

V minulosti Alitalia již do Washingtonu létala, spojení však bylo operováno z Milána a na lince létal Boeing 767. Linka byla provozována od 80. let 20. století do roku 2006, kdy byla z ekonomických důvodů zastavena.

Témata