Alitalia dočasně pozastavila lety z milánského letiště Malpensa, lety z Linate výrazně omezila

09.03.2020 - EvropaLetecká společnost Alitalia dnes kvůli epidemii koronaviru a zavedení karantény pro vybrané severoitalské provincie pozastavila veškeré lety z milánského letiště Malpensa a omezila lety z letiště Linate.

Odbavení letadel Alitalia na milánském letišti Linate (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons)

Italská vláda v noci na neděli rozhodla o zavedení karantény pro Lombardii a dalších 14 provincií v regionech Benátsko, Piemont a Emilia-Romagna. Rozhodnutí italské vlády omezuje pohyb osob z a do oblastí, které jsou v karanténě. Do těchto oblastí mohou osoby vstupovat nebo odjíždět jen v urgentních případech a v pracovních záležitostech. Turisté mohou z uzavřených oblastí vycestovat. V oblastech v karanténě jsou zrušeny hromadné akce, uzavřeny jsou školy, muzea, galerie a další.

Omezení Alitalia je v platnosti od dnešního dne až do 3. dubna 2020. Posledním letem Alitalia vypraveným z Malpensy byla linka AZ1023 do Říma s odletem v neděli po 19. hodině. Dnes před 10. hodinou dopoledne ještě na letišti přistála vracející se linka AZ605 z New Yorku.

Z druhého milánského letiště Linate, které leží jen devět kilometrů od centra města, společnost Alitalia výrazně omezila své lety. Až do 3. dubna společnost zrušila všechny své lety z tohoto letiště do zahraničí a bude létat jen na vybraných vnitrostátních linkách. Dnes byla z letiště vypravena jen část plánovaných vnitrostátních spojů Alitalia.

Alitalia z Malpensy aktuálně provozovala jen dálkové linky do New Yorku-JFK Male a Tokia a dále vnitrostátní spoj do Říma. Společnost se více soustředila na Linate, odkud létá do hlavních domácích cílů a do vyhlášení opatření také nabízela linky do vybraných evropských měst, jež byly zaměřeny zejména na obchodní klientelu.

Společnost rovněž zredukovala své lety z Říma do Benátek. Region Benátska je z rozhodnutí italské vlády rovněž v karanténě.

Témata