Air Malta přepravila papeže z Malty zpět do Říma

05.04.2022 - EvropaLetecká společnost Air Malta zajistila 3. dubna přepravu papeže Františka. Papež k návratu z dvoudenní návštěvy Malty zpět do Říma využil Airbus A320neo registrace 9H-NED. Kabina letounu byla předěly rozdělena na tři části. Přední část byla vyhrazena pro papeže, střední pro církevní hodnostáře, jež byly součástí delegace, poslední pak pro novináře.

(foto: Air Malta)

Let měl označení KM4282, což byl odkaz na pátou knihu Nového zákona, Skutky apoštolů. Číslo letu konkrétně odkazovalo na 28 kapitolu, verš 2, v němž je zmiňována pohostinnost obyvatel Malty poté, co u pobřeží ostrova ztroskotal apoštol Pavel.

Air Malta přepravila papeže již počtvrté. Poprvé s touto cestoval papež Jan Pavel II. v květnu 2020. Týž papež letěl opět s maltskou aerolinií v květnu 2001. Dalším papežem, kterého přepravila společnost, byl v dubnu 2010 Benedikt XVI.

Posádka speciálního letu KM4282 nad sedadlem papeže (foto: Air Malta)

Papeže při jeho cestě do zahraničí tradičně přepravuje italský dopravce. V minulosti to byla Alitalia, nyní ITA Airways. Nové italské aerolinie přepravily papeže Františka také 2. dubna na Maltu. Stalo se tradicí, že let Alitalia a nyní ITA Airways má speciální číslo letu AZ4000. Zpáteční let pak tradičně zajišťuje letecká společnost země, kterou papež navštívil. Pokud to není možné, papež letí zpět italským letounem.

Sedadlo určené pro papeže Františka (foto: Air Malta)

Témata