Ryanair zahájil prodej letenek Air Malta

22.08.2018 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair oznámila v pondělí uzavření partnerství s leteckou společností Air Malta. Na webu Ryanair.com tak mohou zákazníci nově rezervovat letenky na vybrané linky maltského dopravce. V rámci partnerství Ryanair nabízí letenky do 21 destinací Air Malta v osmi zemích. Spolupráce zahrnuje prodej letenek do destinací společnosti v Německu, Rakousku, Rusku, na Ukrajině, v Tunisku či v Maroku. Ryanair rovněž prodává letenky na pravidelnou linku Air Malta do Prahy.


Společná tisková konference společností Air Malta a Ryanair (foto: Air Malta)

“Jsme opravdu nadšeni, že vstupujeme do partnerství s největší evropskou leteckou společností. Díky dohodě nabídneme cestujícím Ryanair naše nejlevnější tarify Go-Light pro lety s příručním zavazadlem, které jsme zavedli v posledním roce,” uvedl Paul Sies, výkonný ředitel Air Malta. “Toto je jen první fáze naší spolupráce,” dodal Sies s tím, že se těší na na další společné projekty se společností Ryanair.


Paul Sies, výkonný ředitel Air Malta (uprostřed) (foto: Air Malta)

Ryanair zahájil v loňském roce prodej letenek jiných leteckých společností. První vlaštovkou bylo partnerství s Air Europe, v rámci něhož Ryanair prodává letenky na vybrané dálkové lety tohoto španělského dopravce včetně svých přípojných letů. Cestující si tak může zakoupit na webu Ryanairu letenku s garantovanými přestupy do destinací v USA a v Latinské Americe. Na rozdíl od Air Europe nezahrnuje nově dojednaná spolupráce s Air Malta přípojné lety.

V letech 2011-15 prošla Air Malta restrukturalizačním procesem, který zahrnoval záchranný úvěr od maltské vlády. Společnost se tak dostala do hledáčku Evropské komise, která po ústupcích pomoc a restrukturalizaci v roce 2012 schválila. Air Malta musela snížit svou kapacitu o pětinu a některé ziskové linky přenechat konkurenci. V posledních dvou letech maltská aerolinie začala výrazně rozšiřovat svou síť, když otevřela nové linky do Berlína, Bukurešti, Cagliari, Casablanky, Comisa, Frankfurtu, Kyjeva, Lisabonu, Londýna-Southendu, Lurd, Malagy, Manchesteru a Tunisu. V polovině června Air Malta zařadila do své flotily první Airbus A320neo pro 180 cestujících. Dále společnost provozuje osm letounů Airbus A320 a jeden Airbus A319.


Air Malta - Airbus A320neo (foto: Daniel Balzan/Air Malta)

Témata