Nové destinace Air Malta pro rok 2023

14.12.2022 - EvropaLetecká společnost Air Malta oznámila podrobnosti letního letového řádu 2023. Ten bude obsahovat hned čtyři nové destinace, všechny v oblasti Středozemního moře. Vedle nových cílů aerolinie počítá se zvýšením počtu letů na stávajících linkách. Průměrně by mělo dojít od dubna do října 2023 k růstu počtu letů o 20 %. V letní špičce bude Air Malta vypravovat až 157 letů týdně a pravidelně létat do 22 destinací.

(foto: Air Malta)

Od 27. března 2023 bude maltská národní aerolinie létat z Valletty do Nice. Nová linka bude provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem Airbus A320neo pro 174 cestujících. Na této lince nebude mít Air Malta žádnou konkurenci. Nice bude po pařížských letištích Charlese de Gaulla, Orly a dále Lyonu v pořadí čtvrtou destinací ve Francii. Společnost rovněž navýší počet letů do Paříže-CDG na devět týdně a na Orly bude létat od března příštího roku denně.

Další novinkou v nabídce Air Malta je sezónní linka do Tel Avivu. Ta bude provozována třikrát týdně rovněž letouny A320neo. Maltský dopravce bude tímto novým spojem konkurovat společnostem Ryanair a Israir.

Poslední dvě nové destinace budou v Itálii a Air Malta je bude obsluhovat rovněž jako sezónní. Jedná se o Palermo na Sicílii, kam bude léta čtyřikrát týdně, a dále o Neapoli se třemi lety týdně. Společnost rovněž počítá s navýšením počtu letů do Catanie na 16 týdně a do Říma-Fiumicina na 15 letů týdně.

Dalšími cíli, do kterých Air Malta v rámci svého letního letového řádu 2023, navýší počet letů je Mnichov na třináct letů týdně a Ženeva na tři lety týdně.

Do Prahy plánuje Air Malta létat opět od 28. března 2023. Linka bude provozována třikrát týdně s odlety každé pondělí, středu a pátek. Poslední let je plánován na 24. října 2023. Ceny jednosměrných letenek s příručním zavazadlem do 10 kilogramů začínají na 73 eurech, se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů pak na 93 eurech.

Témata