Air Malta výrazně proškrtala svůj letový řád

06.01.2022 - EvropaLetecká společnost Air Malta provedla výrazné škrty ve svém lednovém a únorovém letovém řádu. Na rozdíl od jiných aerolinií však úplně nezrušila žádnou linku a bude i nadále létat do všech 16 dříve plánovaných destinací. Nicméně na všech linkách společnost výrazně snížila frekvence letů pro následující dva měsíce.

Důvodem škrtů je drastický pokles poptávky v posledních týdnech způsobený novou vlnou onemocnění Covid-19. Podle ředitele Air Malta, Davida G. Curmiho, jsou tyto škrty nevyhnutelné, protože společnost nechce létat s prázdnými letadly. Management průběžně upravuje nabízenou kapacitu s ohledem na ziskovost letů a likviditu společnosti.

Airbus A319 společnost Air Malta na letišti Malta International (foto: Air Malta)

„V tomto neustále se měnícím scénáři je velmi obtížné činit jakékoli předpovědi, nicméně Air Malta je odhodlána provozovat celoročně spojení s kontinentální Evropou, jež je důležité nejen pro turistiku, ale také pro přepravu naléhavých zdravotnických zásilek, pošty a další import a export,“ uvedl David G. Curmi.

Air Malta zaznamenala po vypuknutí varianty omikron zpomalení nových rezervací a ze strany cestujících řadu stornování letenek v lednu a únoru. Redukce nabízené kapacity je tak z obchodního hlediska nezbytnou reakcí na tuto situaci.

Témata