Aeroitalia bude provozovat Boeingy 737 MAX

02.11.2022 - EvropaLetecká společnost Aeroitalia zařadí do své flotily také Boeingy 737 MAX. Americká leasingová firma Air Lease Corporation (ALC) v úterý oznámila, že se s touto novou italskou aerolinií dohodla na dlouhodobém pronájmu tři letadel Boeing 737 MAX 8. Pronajaté boeingy mají být dodány v letech 2023-24.

„S touto leasingovou smlouvou posilujeme naše obchodní vztahy s ALC. Považujeme tuto dohodu za velmi důležitý krok pro Aeroitalia v jejím plánu udržitelného růstu a podpory italského trhu,“ uvedl Gaetano Intrieri, výkonný ředitel Aeroitalia.

Nové italské aerolinie Aeroitalia zahájily provoz letos koncem dubna. V červenci pak otevřely svou první základnu v italském Forli, odkud otevřely linky po Itálii a na Maltu. V polovině listopadu zahájí Aeroitalia lety ze své druhé základny v Bergamu. Nejzajímavějšími spoji z Bergama jsou nové linky na římské letiště Fiumicino (od 14. listopadu až 3x denně) a londýnské Heathrow (od 5. prosince 5x týdně). Se základnou v Bergamu má společnost velké plány, během několika let chce odtud létat do 30 destinací.

Za Aeroitalia stojí bolívijský podnikatel Germán Efromovich, který spolu se svým bratrem Josém v minulosti založil brazilskou aerolinii Ocean Air (později Avianca Brazil) a byl také šéfem kolumbijské společnosti Avianca Holdings. Flotila Aeroitalia se v současnosti skládá ze tří Boeingů 737-800 a jednoho ATR 72-600 pronajatého od rumunské Air Connect.

Boeing 737 MAX (ilustrační foto: Oleg V. Belyakov/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Témata