Aeroitalia otevře v Bergamu základnu, první linky již od listopadu

16.10.2022 - EvropaNová italská letecká společnost Aeroitalia rozšíří v zimním období své působení do severoitalského Bergama, kde bude bázovat až tři Boeingy 737-800. Od 14. listopadu 2022 bude nově létat z Bergama do Říma-Fiumicina. Na lince, kterou bude provozovat v pracovních dnech třikrát denně, bude jediným dopravcem. Následně pak 2. prosince zahájí lety z Bergama do Catanie na Sicílii (4x týdně) a Bacău v Rumunsku (2x týdně).

Aeroitalia - Boeing 737-800 (foto: SACBO, Milan Bergamo Airport)

Aeroitalia plánuje postupně své lety z Bergama rozšiřovat. Další destinace operované z tohoto letiště chce společnost zveřejnit během následujících týdnů. Příští letní sezónu by měla být základna tvořena až pěti letadly. Během několika let by chtěla společnost létat z Bergama až do 30 destinací.

Aeroitalia vznikla v letošním roce a svůj provoz zahájila koncem dubna. V červenci pak zahájila pravidelné linky z italského Forli do Alghera, Brindisi, Catanie, Lamezia Terme, Lampedusy, Neapole, Olbie, Trapani a na Maltu. Z těchto linek bude v zimním období pokračovat jen spojení z Forli do Catanie, Trapani a na Maltu. Flotila Aeroitalia se aktuálně skládá z pěti Boeingů 737-800 a jednoho letounu ATR 72-600, který je formou ACMI pronajat od nové rumunské aerolinie Air Connect.

Témata