Aeroitalia začne létat na londýnské letiště Heathrow

25.10.2022 - EvropaV polovině tohoto měsíce jsme informovali, že nová italská aerolinie Aeroitalia rozšíří v zimním období své působení na letiště v Bergamu, kde bude bázovat až tři Boeingy 737-800. Společnost nyní oznámila další novou linku, kterou bude z tohoto severoitalského letiště provozovat. Od 5. prosince 2022 bude nově létat z Bergama na londýnské letiště Heathrow. Linka bude provozována pětkrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Bude se jednat vůbec o první pravidelné letecké spojení Bergama s Heathrow.

Aeroitalia - Boeing 737-800 (foto: Colin Cooke Photo/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nový spoj doplní dříve oznámené linky z Bergama na římské letiště Fiumicino (třikrát denně), Catanie (4x týdně) a Bacău v Rumunsku (2x týdně). Další nové destinace z Bergama mají být oznámeny během následujících týdnů.

Základna v Bergamu, jejíž provoz bude zahájen v listopadu, bude po Forli druhou základnou společnosti. Společnost má s touto bází velké plány: v příští letní sezóně chce zde bázovat až pět letadel a během několika let by chtěla létat z Bergama až do 30 destinací.

Aeroitalia zahájila provoz letos koncem dubna. V červenci pak společnost otevřela první pravidelné linky z italského Forli. V současnosti se její flotila skládá ze tří letadel Boeing 737-800 a jednoho ATR 72-600 pronajatého a provozovaného rumunskou společností Air Connect. Za novou společností stojí bolívijský podnikatel Germán Efromovich, který založil v minulosti založil brazilskou aerolinii Ocean Air (později Avianca Brazil) a později byl také šéfem kolumbijské společnosti Avianca Holdings.

Upoutávka na novou linku do Londýna, kterou Aeroitalia uveřejnila na sociálních sítích (foto: Aeroitalia)

Témata