Zisk Travel Servis se zvýšil o třetinu

19.11.2003 - Česká republikaCharterová letecká společnost Travel Service zvýšila svůj zisk za první tři čtvrtletí roku 2003 na 90 mil. Kč, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamená třicetiprocentní nárůst. Letos se očekává, že Travel Servis se svými dceřinnými společnostmi ve Španělsku a Maďarsku dosáhne tržby kolem 4 mld. Kč. Společnost od svého založení hospodaří v černých číslech, jeho zisky před zdaněním činily v r. 2000 - více než 6 mil. Kč, o rok později 13 mil. Kč a v r. 2002 již 32 mil. Kč. Za7nbsp`prvních devět měsíců letošního roku počet přepravených cestujících vzrostl oprosti stejnému období loňského roku o 35 %. Počet nalétaných hodin Travel Servis činí k 30. září 17 366, což je o zhruba pět tisíc hodin více než za stejné období roku 2002.

Travel Servis v současné době zaujímá 70 % domácího trhu charterového přepravy, přičemž celkově lze hodnotu charterového trhu v České republice odhadovat na téměř 5 mld. Kč ročně s potenciálem dalšího růstu. Od 1.května 2004 hodlá Travel Service zahájit nízkonákladové lety do vybraných evropských destinací. Na nízkonákladových linkách budou létat dva nové Boeingy 737 - 500.

Pravidelné lety však Travel Service provozuje již od minulého pátku, kdy byl zahájen provoz na dálkové lince do thajského Bangkoku s mezipřistáním v Muscatu. Ve stejný den společnost otevřela pravidelnou linku Praha - Tenerife a o den později linku Praha - Gran Canaria.

Štítky