Valná hromada Travel Service schválila navýšení kapitalu

05.05.2016 - Česká republikaVčerejší valná hromada Travel Service odsouhlasila navýšení základního kapitálu společnosti o jednu miliardu korun. Čeští akcionáři a čínská skupina CEFC deklarovali navýšení základního kapitálu Travel Service již od počátku uzavření první transakce v loňském roce. V současnosti CEFC drží v letecké společnosti Travel Service podíl ve výši 49,92 procenta.

„Investice do společnosti Travel Service byla jednou z prvních, které CEFC v loňském roce v České republice uskutečnila. Považujeme ji také za jednu z klíčových,“ uvedla Marcela Hrdá, výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

Travel Service - Boeing 737-8Q8
Travel Service - Boeing 737-800 (foto: Kuba Bożanowski - Flickr - CC BY 2.0)

Travel Service je v současnosti největší českou leteckou společností. Kromě České republiky působí také na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti. Vedle charterových letů, společnost provozuje také pod značkou SmartWings pravidelné lety a nabízí také služby v oblasti privátních letů. V loňském roce Travel Service přepravil celkem 5,7 milionu cestujících. Hospodaření společnosti skončilo v loňském roce v zisku ve výši 239,7 milionu Kč, což v porovnání s předchozím rokem znamenalo nárůst o 179,7 mil. Kč. Konsolidované tržby dosáhly v loňském roce výše téměř 17,5 miliardy Kč.

Témata