CEFC vlastní již desetinu Travel Service

02.10.2015 - Česká republikaČínská skupina China Energy Company Limited (CEFC) se stala koncem září akcionářem letecké společnosti Travel Service. „Ve středu 30. září 2015 došlo k vypořádání transakce mezi Travel Service a CEFC, ve které čínská skupina CEFC odkoupila 10 procent akcií největšího českého leteckého dopravce,“ uvedla Vlaďka Dufková, tisková mluvčí Travel Service. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Travel Service - Boeing 737-800 (foto: Kuba Bożanowski - Flickr - CC BY 2.0)

Travel Service a CEFC podepsaly začátkem září v Šanghaji smlouvu o strategickém partnerství a spolupráci. „V rámci strategie CEFC a zvažovaného nákupu dalších 39,92 procenta akcií Travel Service zahájila CEFC v největším českém leteckém dopravci tzv. due diligence,“ doplnila Dufková.

CEFC se vedle společnosti Travel Service rozhodla investovat do dalších českých firem. Čínská skupina oznámila během návštěvy prezidenta ČR Miloše Zemana v Číně investice do fotbalového klubu Slávia, pivovarů Lobkowitz, mediální skupiny Empresa Media a agentury Medea Group. Kromě toho CEFC navýšila svůj podíl ve finanční skupině J&T a koupila budovu bývalé Živnobanky a Martinický palác v Praze.

Štítky