Travel Service provedl změny v představenstvu ČSA, vznikne Smartwings Group

23.10.2018 - Česká republikaValná hromada akcionářů Českých aerolinií (ČSA) schválila na dnešním zasedání změny v představenstvu společnosti a obměnila dva ze tří jeho členů. Novým členem představenstva ČSA byl zvolen finanční ředitel Travel Service Petr Kudela. Druhým novým členem představenstva se stal manažer Travel Service pro pravidelnou dopravu Radek Müller.


Tento měsíc uplyne 95 let od zahájení provozu ČSA (foto: ČSA/Facebook)

V představenstvu nahradili Jozefa Sinčáka, kterému uplyne k 24. říjnu funkční období v představenstvu, a Josefa Adama, který na funkci v představenstvu rezignoval. Z původních členů tak zůstal v představenstvu jen Martin Štolba, který je odpovědný za řízení provozu. Podle tiskové zprávy Travel Service bude nový předseda představenstva ČSA zvolen na nejbližším zasedání představenstva.

V minulých dnech odsouhlasilo představenstvo Travel Service vznik koncernu Smartwings Group, jehož součástí jsou obchodní společnosti: Travel Service, a. s., České aerolinie a. s., Travel Service, Kft, Travel Service Polska, Sp. z o. o., Travel Service Slovensko, s. r. o., Travel Service GmbH a T.S. Building, s. r. o. Řídící osobou tohoto koncernu bude společnost Smartwings, a.s. V rámci letecké přepravy bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.


Smartwings byl dosud používán jako obchodní značka pro pravidelné lety (foto: Travel Service)

“Tyto kroky jsou v souladu s naplňováním dlouhodobé strategie stát se silným a stabilním evropským leteckým dopravcem. Za tímto účelem koncern realizuje modernizaci flotily letadel, buduje další základny pro své lety a otevírá nové linky. Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,“ uvedl Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.

V rámci naplnění koncernové strategie Travel Service Group současně zahájila proces směřující ke změně obchodního názvu společnosti a na všech trzích, kde působí, bude používat místo obchodního názvu Travel Service obchodní jméno Smartwings. Pro koncern bude používáno slovní spojení Smartwings Group.

“Naším cílem je rozvíjet pravidelnou leteckou dopravu pod značkami Smartwings a ČSA a budeme usilovat o to, aby obě tyto značky byly jasnou volbou pro klienty nejen v ČR, tak i v dalších evropských zemích, kde působíme,“ dodal Roman Vik, člen představenstva Travel Service.


Páteří flotily Travel Service jsou letouny Boeing 737-800 (foto Travel Service)

Ukončení procesu spojeného se změnou obchodního názvu společnost předpokládá do konce letošního roku. Travel Service Group očekává v roce 2018 konsolidované tržby ve výši 28,4 mld. Kč. Flotila Travel Service Group se v současnosti skládá z 60 letadel.

Témata