Vueling bude létat do egyptské Alexandrie

03.02.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Vueling přidá na jaře do své nabídky svůj první cíl v Egyptě. Od 2. dubna do 29. října 2022 bude létat z pařížského letiště Orly do Alexandrie. Nová sezónní linka bude provozována jednou týdně vždy v sobotu. Vueling bude jediným leteckým dopravcem, který bude mezi Paříží a Alexandrií létat. Ostatní lety směřují z Paříže do hlavního města Káhiry (Air France, EgyptAir a Air Cairo) a do egyptských letovisek.

Vueling - Airbus A321 (foto: Pedro Aragão/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Vueling v posledních měsících výrazně rozšířil základnu na letišti Orly. Na základě rozhodnutí Evropské komise získala společnost osmnáct denních slotů, kterých se musela vzdát Air France v souvislosti se schválením státní pomoci komisí. Vueling tak na podzim navýšil počet svých destinací z Orly na 52 a v malém rozšiřování dále pokračuje.

Vloni v prosinci společnost začala nově létat z Paříže-Orly do Kyjeva. Na konec tohoto týdne je plánováno otevření linky z Orly na La Palma na Kanárských ostrovech. S ohlášenou linkou do Alexandrie tak bude Vueling létat ze základny na Orly již do 55 destinací.

Druhé největší egyptské město Alexandria je dlouhodobě stranou zájmu evropských dopravců. V současnosti sem létají jen Wizz Air (linky z Milána a Říma) a Turkish Airlines (Istanbul). Město je populární turistickou destinací, ale zejména u Egypťanů a klientely z jiných arabských zemí.

Témata