Letoun Vuelingu získal livery hudební soutěže Eurovize 2022

08.05.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Vueling byla v únoru vybrána za oficiálního leteckého přepravce hudební soutěže Eurovision Song Contest 2022. Letošní ročník se bude konat od 10. do 14. května v italském Turíně. Tento týden španělský dopravce představil letoun Airbus A320 registrace EC-NDC nesoucí speciální livery, jež poutá na tuto soutěž. Přední část trupu letadla byla opatřena pestrými barvami s motivem hudebních not a logem soutěž. Záď airbusu pak nese klasické barvy společnosti Vueling.

Airbus A320 společnosti Vueling s livery Eurovision Song Contest (foto: Eurovision Song Contest)

Interiér letadla byl upraven pro speciální akci, která se na jeho palubě uskuteční ve čtvrtek 12. května. Na ní by se měli objevit populární osobnosti z různých evropských zemí a také vítězové soutěží, jež pořádá společnost Vueling.

Vůbec poprvé speciální livery poutající na Eurovision Song Contest představily v roce 2015 Austrian Airlines, které byly oficiálním dopravcem tehdejšího ročníku. V roce 2020 byla dopravcem soutěže zase turecká společnost Corendon Airlines, která na jeden ze svých Boeingů 737-800 umístila logo soutěže.

Témata