Vueling začal létat na katalánské letiště Reus

30.03.2023 13:50 - EvropaKatalánské letiště Reus získalo s letním letovým řádem nového pravidelného dopravce. Španělská nízkonákladová aerolinie Vueling otevřela do Reusu sezónní linku z pařížského letiště Orly. Spojení bude provozováno dvakrát týdně vždy v úterý a ve čtvrtek až do konce platnosti letního letového řádu. Poslední let je plánován na 25. října 2022.

Vueling - Airbus A320 (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

V letním období bude mít letiště pravidelné letecké spojení s 23 evropskými destinacemi. Na letiště Reus bude létat šest pravidelných dopravců (Iberia, Jet2.com, Ryanair, TUI Airways a TUI fly Belgium a Vueling) a další včetně Smartwings na něj budou vypravovat charterové lety. Celková kapacita na pravidelných linkách dosahuje během léta zhruba jeden milion sedadel. Provoz letiště je výrazně sezónní, v zimním období bývá obvykle bez pravidelných linek.

Letiště Reus slouží civilním letům od konce 90. let, předtím jej využívala armáda. Letiště se nachází mezi městy Reus a Tarragona a obsluhuje rekreační oblast Costa Dorada, zhruba 80 kilometrů dlouhé pobřeží s písečnými plážemi nacházející se jižně od Barcelony. Samotný Reus je stotisícové město ležící deset kilometrů od pobřeží. Je hlavním městem oblasti Bajo Campo a druhým největším městem jižního Katalánska. Ve městě se narodil vynikající katalánský architekt Antoni Gaudí.

Centrum katalánského města Reus (foto: Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.1 ES)

Témata