Vueling bude opět létat na Heathrow

25.02.2024 11:53 - EvropaNízkonákladová aerolinie Vueling bude opět létat na londýnské letiště Heathrow. Španělský dopravce se na Heathrow vrátí po čtyřleté přestávce, když na toto letiště otevře dvě linky. Od 7. dubna bude létat dvakrát denně z Barcelony na Heathrow. Ve stejný den společnost zahájí také pravidelnou linku z pařížského letiště Orly. Obě nové linky budou obsluhovány letadly Airbus A320/A321. Obnovení spojů na Heathrow umožnil pronájem slotů od sesterské společnosti British Airways.

Jak na letišti El Prat v Barceloně, tak i na Orly má Vueling velkou základnu. Na letišti Orly získal Vueling během pandemie koronaviru větší množství slotů, kterých se musela vzdát společnost Air France výměnou za státní pomoc.

Airbus A320 společnosti Vueling na londýnském letišti Heathrow na snímku z roku 2018 (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Heathrow bude po Gawicku druhým londýnským letištěm, na které bude Vueling létat. Pozoruhodná je frekvence letů společnosti z Barcelony na Gatwick. V letní sezóně je naplánováno každý den na tomto spoji 8-9 rotací. To znamená, že mezi Barcelonou a Londýnem bude po zahájení letů na Heathrow společnost nabízet 10-11 letů denně v každém směru. Z Gatwicku Vueling nabízí další linky do měst ve Španělsku, Francii a Itálii.

Vueling zastavil lety na Heahrow v březnu 2020 po vypuknutí pandemie koronaviru. Tehdy se jednalo o linku ze španělského města La Coruña. Linka z Barcelony na Heathrow byla zastavena již v roce 2019.

Témata