Velká expanze Vuelingu v Paříži, otevře 32 nových linek z Orly

03.10.2021 - EvropaNa základě rozhodnutí Evropské komise získá Vueling 18denních slotů na Orly, kterých se musela vzdát Air France v souvislosti se schválením státní pomoci Evropskou komisí. Nyní tato španělská nízkonákladová aerolinie oznámila velkou expanzi na tomto pařížském letišti. Od 2. listopadu Vueling zařadí do svého letového řádu lety z Orly do 32 nových destinací v deseti zemích.

Toto rozšíření doplní dvacítku linek, které Vueling již dříve provozoval. Od začátku listopadu bude společnost létat z Paříže-Orly do celkem 52 destinací, přičemž nově bude z tohoto letiště létat do Německa, Norska, Švédska, Irska, Maroka a na Maltu.

Airbus A320neo společnosti Vueling na pařížském letišti Orly (foto: Olivier CABARET/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Největšího rozšíření letů se dočká Velká Británie, kde Vueling ke stávající lince na londýnské letiště Gatwick přidá hned šest nových destinací, a to Belfast, Cardiff, Birmingham, Edinburgh, Glasgow a Newcastle.

Velké rozšíření čeká také Španělsko a Itálii, do obou zemí přidá po pěti nových destinacích. Ve Španělsku budou novými cíli Asturias, Granada, Jerez, Santander a Zaragoza. Celkový počet destinací operovaných z Orly do Španělska vzroste na patnáct. V rámci Itálie společnost rozšiří nabídku o lety do Bari, Bergama, Boloně, Janova a Turina. Celkem bude aerolinie létat do osmi destinací.

Z dalších nových destinací společnosti Vueling jsou pro nás nejvíce zajímavé Lipsko a Norimberk v sousedním Německu. Dále Vueling otevře nové linky do Hamburku, Billundu, Bergenu, Göteborgu, Stockholmu, Dublinu, Corku, Agadiru, Tangeru a na Maltu.

Nízkonákladová aerolinie Vueling vznikla v roce 2004. V roce 2008 se společnost spojila se španělskou nízkonákladovou aerolinií Clickair a v roce 2012 se stala součástí skupiny IAG. V současnosti je nejvýznamnější leteckou společnosti na linkách mezi Francií a Španělskem. Vedle Paříže-Orly létá v rámci Francie také z letišť v Bordeaux, Lyonu, Marseille, Nantes a Nice.

Témata