Virgin Atlantic začne létat do Pákistánu

29.08.2020 - EvropaLetecká společnost Virgin Atlantic oznámila zahájení hned tři nových linek do Pákistánu. Od prosince bude tento britský dopravce létat z londýnského letiště Heathrow do Láhauru (4x týdně) a Islámábádu (3x týdně). Nabídku doplní přímá linka z Manchesteru do Islámábádu (4x týdně). Všechny nové linky budou provozovány letouny Airbus A330. Prodej letenek na všechny tři spoje má být zahájen během září.

Airbus A330-300 britské společnosti Virgin Atlantic (foto: Russell Lee/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Podle Virgin Atlantic budou mít nové lety do Pákistánu dobrou návaznost na lety společnosti do USA. „Vidíme také výraznou příležitost ke zvýšení konkurence na trhu letů USA - Pákistán. Díky naším transatlantickým linkám jsme schopni cestujícím nabídnou nejkratší cestu z a do destinací v USA jako jsou New York, Los Angeles a Washington s přestupem na letišti Londýn-Heathrow,“ uvedl Juha Jarvinen, obchodní ředitel Virgin Atlantic.

Virgin Atlantic využívá situace na trhu, kdy Pakistan International Airlines (PIA) nemůže létat do Evropy. Evropská agentura pro bezpečnost letectví EASA k tomuto kroku přistoupila v reakci na výsledky šetření červnové havárie Airbusu A320 společnosti PIA. Během vyšetřování se zjistilo, že řada pilotů PIA létá s padělanými pilotními licencemi.

Britský úřad civilního letectví CAA sice povolil lety PIA do Velké Británie, ale pouze za podmínky, že budou zajišťované jinými dopravci. Formou ACMI je pro pákistánského dopravce zajišťuje společnost Hi Fly, která létá z Islámábádu do Birminghamu a Manchesteru. Z londýnského letiště Heathrow do Islamábádu létají také British Airways.

Společnost Virgin Atlantic v polovině srpna oznámila, že na základě dohody vlád Velké Británie a Indie obnoví od začátku září své lety do Indie. Aerolinie bude provozovat linku z Londýna-Heathrow do Dilli (3x týdně) a Bombaje (4x týdně).

Začátkem srpna požádaly Virgin Atlantic v USA o soudní ochranu před věřiteli. Žádost byla součástí plánu na restrukturalizaci aerolinie, která probíhá ve Velké Británii. V reakci na dopady pandemie koronaviru společnost uzavřela svou základnu na londýnském letišti Gatwick a propustila zhruba 3500 zaměstnanců.

Většinový podíl ve výši 51 % drží ve Virgin Atlantic skupina Virgin Group britského multimiliardáře Richard Branson. Zbylých 49 % drží od roku 2012 americké Delta Air lines.

Témata