Virgin Atlantic zastaví pravidelnou linku do Austinu

02.11.2023 17:27 - EvropaBritská letecká společnost Virgin Atlantic Airways ukončí začátkem příštího roku lety na lince z londýnského letiště Heathrow do Austinu ve Spojených státech. Důvodem je podle společnosti pokles poptávky zejména ze strany technologických společností. Do Austinu přitom začala společnost létat v květnu loňského roku. Lety tak skončí po necelých dvou letech provozu.

Virgin Atlantic Airways - Boeing 787-9 Dreamoliner (foto: Steve Lynes/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

V současnosti je linka z Londýna do Austinu provozována třikrát týdně letadly Boeing 787-9. Poslední let na této lince je plánován na 7. ledna 2024. Cestujícím s letenkami na lety po tomto termínu budou kontaktováni s nabídkou náhradního spojení nebo vrácení peněz.

Po ukončení linky Virgin Atlantic však Londýn nepřijde o přímé letecké spojení s Austinem. Do hlavního města Texasu budou i nadále létat British Airways, které linku zahájily v roce 2014. Věrní cestující Virgin Atlantic také budou moci využít spojení s alianční partnerem KLM s přestupem v Amsterdamu.

Moderní centrum texaského Austinu (foto: Jouaienttoi/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Společnost Virgin Atlantic dále oznámila, že v letní sezóně 2024 zvýší počet rotací z Londýna do Miami z jedenácti na čtrnáct týdně. Aerolinie tak reaguje rostoucí poptávku dovolenkových cestujících. Navýšení počtu letů společnost také plánuje u linek na Barbados a do Dubaje.

Témata