Virgin Atlantic spustí z Londýna nové linky do Brazílie a Indie

05.06.2023 13:00 - EvropaZ dnešního tiskového prohlášení společnosti Virgin Atlantic Airways vyplývá, že letecká společnost plánuje příští rok na jaře spojit svoji základnu v Londýně-Heathrow jedním denním letem se São Paulem v Brazílii a jedním denním letem do Bangalore v Indii.

Zavést je má od 31.března 2024 (Bangalore) respektive 13.května (São Paulo). Společnost Virgin Atlantic používá smíšenou flotilu 41 letadel výrobců Airbus a Boeing. Létá ze své hlavní základny v Londýně-Haethrow a sekundární základny v Manchesteru především na trasách přes Atlantik, do USA a do Karibiku. São Paulo bude její první destinace v Brazílii, zato do Indie již společnost na linkách do Dillí a Bombaje již létá. V São Paulo plánuje spolupracovat s code-sharingovým aliančním partnerem, společností LATAM, která zde má svoji základnu. Virgin Atlantic se totiž letos v březnu nově připojila k alianci SkyTeam. V Bangalore zase hodlá spolupracovat se společností IndiGo. Přílety z Bangalore, jednoho z hlavních center IT a technologických společností v Indii, jsou plánovány do Londýna tak, aby cestující z Indie mohl pohodlně v Londýně absolvovat přestup na transatlantický let, zejména do destinací v USA.

Na zimní sezónu oznámila společnost návrat linky z Londýna do Dubaje, kam bude létat sezónně od října do března čtyřikrát týdně. Již dříve společnost oznámila z Londýna nové linky na Maledivy a do Karibiku na ostrovy Turks a Caicos, stejně jako meziostrovních letů v Karibiku, mezi Barbadosem a Grenadou a Svatým Vincentem a Grenadinami. Z Manchesteru zase společnost zavede sezónní lety 3x týdně do Las Vegas.

Nové dálkové lety umožní dodávky nových objednaných letadel Airbus. Do konce roku 2024 má evropský výrobce letadel dokončit dodávky z objednávky na 12 letadel Airbus A350, stejně jako dalších čtyři letadel A330neo.

Airbus A350 společnosti Virgin Atlantic Airways, srpen 2022 (autor: Mark Bess, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata