TAP Air Portugal zahájí lety do Conakry

18.03.2019 - EvropaLetecká společnost TAP Air Portugal rozšíří své pravidelné lety na africký kontinent. Od 3. července 2019 bude portugalský dopravce nově létat do Conakry, hlavního města Guineje. Linka bude provozována třikrát týdně letounem Airbus A320. Odlety z Lisabonu budou vždy ve středu v pátek a v neděli, v opačném směru se bude létat v pondělí ve čtvrtek a v neděli. Portugalský dopravce již zahájil prodej letenek na novou linku prostřednictvím svých webových stránek a dalších distribučních kanálů.

TAP Air Portugal - Airbus A320 (foto: Valentin Hintikka/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

S novou linkou bude TAP Air Portugal létat do 17 afrických měst v 11 zemích. Společnost v posledních letech rozšířila svou nabídku linek na africký kontinent. V roce 2018 přepravila aerolinie na svých linkách z/do Afriky celkem 1,1 milionu cestujících, což bylo o 11,2 % více než v předchozí roce.

Z evropských dopravců pravidelně létají do Conakry společnosti Air France, Brussels Airlines a Turkish Airlines. Po ozbrojených střetech a vojenské vládě minulého desetiletí se politická a ekonomická situace stabilizovala a země zaznamenává růst. Přestože je Guinea bohatá na nerostné suroviny, patří k nejchudším zemím západní Afriky.

Témata