TAP Air Portugal obnovuje lety mezi Prahou a Lisabonem

28.03.2021 - Česká republikaLetecká společnost TAP Air Portugal obnovuje dnes pravidelné lety mezi Prahou a Lisabonem. Přílet linky TP1246 na ruzyňské letiště je plánován na 18:35, odlet z Prahy pak na 19:20. Portugalský dopravce plánuje na dnešní let nasadit Airbus A320neo. Do Prahy naposledy přiletěl letoun TAP Air Portugal na pravidelné lince vloni koncem října.

Z Prahy do Lisabonu bude společnost létat třikrát týdně vždy ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. TAP Air Portugal bude jedinou leteckou společností, která bude aktuálně provozovat přímé lety mezi českou a portugalskou metropolí.

Airbus A320neo společnosti TAP Air Portugal na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Díky hubu TAP Air Portugal v Lisabonu budou moci čeští cestující opět využívat návazná spojení do dalších portugalských měst i na souostroví Azory a Madeira v Atlantském oceánu, i dalších destinací v síti společnosti.

Portugalská letecká společnost postupně obnovuje provoz a na letní sezónu naplánovala lety z Portugalska do Brazílie, USA, Kanady či mexického Cancúnu. TAP Air Portugal bude létat také do destinací v Africe jako jsou Kapverdy, Senegal nebo Angola. Nutno však poznamenat, že letový řád může být upravován podle epidemiologické situace v jednotlivých zemích.

TAP Air Portugal rozšířil ve spolupráci s CHUBB European Group SE krytí cestovního pojištění nakažlivých nemocí, včetně onemocnění covid-19 jako součást svého balíčku cestovního pojištění, který je dostupný pro všechny rezervace a lze jej zakoupit pro nové i již provedené rezervace.

Témata