SunExpress objednal další Boeingy 737 MAX

20.11.2019 - EvropaTurecká letecká společnost SunExpress podepsala v pondělí na dubajském aerosalonu závaznou objednávku na dalších deset Boeing 737 MAX 8 využitím opce ze svého dřívějšího kontraktu uzavřeného v roce 2014. Počet objednaných Boeingů 737 MAX společností SunExpress se tak navýšil na 42 letadel. Hodnota kontraktu dosahuje podle ceníku amerického výrobce výše 1,2 miliardy dolarů.

SunExpress - Boeing 737 MAX 8 (foto: Boeing Co.)

SunExpress je teprve druhým dopravcem, který Boeingy 737 MAX objednal od jejich uzemnění letos v březnu. V červenci na pařížském aerosalonu podepsala skupina IAG s Boeingem letter of intent o koupi až 200 letadel Boeing 737 MAX.

„Stojíme za strategickým rozhodnutím začlenit model 737 MAX do naší flotily,“ uvedl Jean Bischof, výkonný ředitel SunExpress. „Máme plnou důvěru, že Boeing nám dodá bezpečné, spolehlivé a efektivní letadlo. Není potřeba říkat, že to vyžaduje nezpochybnitelnou letovou způsobilost udělenou příslušnými orgány. Naší nejvyšší prioritou v Sunexpressu je a vždy byla bezpečnost,“ dodal Bischof.

SunExpress je společným podnikem Lufthansy a Turkish Airlines založeným v roce 1989. Společnost se zprvu zaměřovala na charterové lety mezi Tureckem a Německem, později začala provozovat také pravidelné lety. V roce 2011 založila německou pobočku SunExpress Deutschland.

V letošním roce SunExpress poprvé provozovaly pravidelné lety do Prahy. Sezónní linka operovaná od června do září spojovala dvakrát týdně naše hlavní město s Antalyí. V příštím roce plánuje společnost provozovat sezónní linku vedle Antalye také do Izmiru.

V současnosti provozuje SunExpress flotilu 68 letadel Boeing 737-800. V letní sezóně pravidelně létá do více než stovky destinací v Evropě, severní Africe a na Blízkém východě.

Témata