Turecký SunExpress se vrátil do Prahy, letá do Antalye

02.05.2022 - EvropaTurecká dovolenková aerolinie SunExpress létá od neděle 1. května opět na pražské ruzyňské letiště. Společnost obnovila lety na své sezónní lince mezi Prahou a tureckou Antalyí. Na té bude létat do 26. června jednou týdně vždy v neděli, od konce června pak přidá také let každé úterý. Dvě rotace týdně bude SunExpress pak provozovat do 9. října, poté přejde na jednu rotaci. Podle rezervačního systému plánuje společnost poslední let do Prahy 6. listopadu 2022. Lety budou zajišťovány letouny Boeing 737 pro 189 cestujících.

„Jsme velmi rádi, že můžeme našim cestujícím v České republice v nadcházející sezóně opět nabídnout atraktivní a přímé spojení do nejkrásnějších destinací Turecka,“ uvedl Peter Glade, obchodní ředitel SunExpress.

Po dvou vynechaných sezónách se do Prahy vrátil opět Boeing 737 turecké společnosti SunExpress (foto: Letiště Praha)

SunExpress začal létat do Prahy v letní sezóně 2019, kdy linku Praha - Antalya provozoval od poloviny června do poloviny září. Lety byly vyhodnoceny jako úspěšné, a tak společnost plánovala v letní sezóně 2020 navýšení počtu letů na tří týdně a otevření nového spojení mezi Prahou a Izmirem. Tyto plány byly však zmařeny vypuknutím pandemie Covid-19. SunExpress tak v reakci na cestovní omezení lety do Prahy v letních obdobích 2020 a 2021 neprovozoval.

SunExpress vznikl v roce 1989 jako společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines. Společnost se zprvu zaměřovala na charterové lety mezi Tureckem a Německem, později začala provozovat také pravidelné lety. V roce 2011 vznikla také německá pobočka SunExpress Deutschland, která operovala v letech 2011-20. V současnosti SunExpress létá do více než 60 destinaci. Flotila společnosti se skládá ze 44 letadel Boeing 737-800 a devíti Boeingů 737 MAX 8.

Témata