SunExpress Deutschland ukončí lety a zamíří do likvidace

23.06.2020 - EvropaPo ukončení provozu Germanwings skončí další německá aerolinie, SunExpress Deutschland. Ta je dcerou turecké letecké společnosti SunExpress, která je joint-venture Lufthansy a Turkish Airlines. Nyní se vedení obou dopravců dohodlo, že budou v budoucnu provozovat v rámci společného podniku jen tureckou aerolinii SunExpress. Německý dopravce má zastavit provoz již tento pátek a poté zamířit do likvidace.

SunExpress Deutschland - Boeing 737-800 (foto: Konstantin von Wedelstaedt/Wikipedia Commons - GFDL 1.2)

SunExpress Deutschland sídlící ve Frankfurtu nad Mohanem zahájily provoz v roce 2011. Společnost se koncentrovala na segment charterových letů z regionu DACH (=Německo, Rakousko a Švýcarsko) zejména do dovolenkových cílů v Turecku. V nabídce byly rovněž lety do Maroka, Egypta a na Kanárské ostrovy.

Plánované lety SunExpress Deutschland do Turecka převezme mateřská společnost SunExpress. Do dalších zemí pak zajistí lety německé Eurowings. Kvůli zastavení provozu přijde o práci 1200 zaměstnanců.

Flotila SunExpress Deutschland se skládala celkem z dvaceti dopravních letadel, 13 Boeingů 737-800 doplňovala sedm Airbusů A330-200. Letouny A330 zajišťovaly nízkonákladové dálkové lety pro společnost Eurowings. S výsledky těchto letů však Lufthansa Group nebyla spokojená a již dříve bylo jasné, že po pauze způsobené pandemií tyto lety Eurowings neobnoví.

Lufthansa tak pokračuje v systematickém ořezávaní kapacit, jak ve svých dceřiných společnostech, ale i v aeroliniích, kde má účast. V odborných kruzích se špitá, že další dcerou, kterou může postihnout obdobný osud, by se mohly stát belgické Brussels Airlines.

Témata