Turecký SunExpress bude létat z Prahy do Antalye

10.12.2018 - Česká republikaLetecká společnost SunExpress oznámila, že v příští letní sezóně bude létat mezi Prahou a Antalyí. Pravidelné lety do oblíbené destinace na Turecké riviéře budou cestujícím k dispozici od 11. června do 20. září 2019. Turecký dopravce bude novou linku provozovat dvakrát týdně vždy v úterý a v pátek letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Letiště Praha odhaduje, že nové spojení využije přibližně 10 tisíc cestujících ročně v obou směrech.

Letenky na novou linku je již možné rezervovat prostřednictvím webových stránek SunExpress. Ceny zpátečních letenek aktuálně začínají na 6500 Kč. V porovnání s cenami SmartWings, který rovněž létá do Antalye, jsou ceny tureckého dopravce ve vybraných termínech nižší zhruba o 20 %.

„SunExpress se vždy snaží rozšiřovat své portfolio pro obě naše základny v Antalyi a také Izmiru. Spojení z Letiště Václava Havla Praha do Antalye bude tak dalším zajímavým přírůstkem, kterým doplníme naši síť destinací,“ řekl Wilken Bellmann, vedoucí plánování leteckých spojení ve společnosti SunExpress. „Zájem Čechů o letecké dovolené v Turecku stále roste. Za letní měsíce letošního roku se počet přepravených cestujících do Antalye téměř zdvojnásobil. Nová pravidelná linka tak spojení do této oblíbené destinace ještě rozšíří a nabídne další možnost i pro individuální turistiku,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Známá Hadrianova brána v Antalyi (foto: Ingo Mehling/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Společnost SunExpress vznikla v roce 1989 jako společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines. Společnost se zprvu zaměřovala na charterové lety mezi Tureckem a Německem, později začala provozovat také pravidelné lety. V roce 2011 byla založena pobočka SunExpress Deutschland, která zajišťuje lety z Německa do prázdninových destinací v oblasti Středomoří a Severní Afriky. V současnosti SunExpress létá do více než 90 zahraničních destinaci celkem ve 30 zemích. Flotila společnosti se skládá ze 64 letadel Boeing 737-800 a aerolinie má objednáno 25 strojů Boeing 737 MAX 8. V loňském roce lety SunExpress využilo téměř deset milionů cestujících.

Témata