SunExpress přidá v létě 25 nových linek

22.03.2022 - EvropaTurecká nízkonákladová společnost SunExpress, joint venture Lufthansy a Turkish Airlines, hlásí za rok 2021 zisk 59 miliónů euro.

Na letošní letní sezónu plánuje ofenzívu nových linek, zejména mezi Velkou Británií a Tureckem. Nové linky také nabídne mezi německojazyčnými zeměmi a Tureckem. Celkově se má nabídka rozrůst o 25 nových spojení. Expanzi umožní nová letadla, které společnost postupně přebírá. V lednu měl SunExpress ve flotile 44 letadel Boeing 737-800 a 9 Boeingů 737 MAX 8. Dalších 32 letadel tohoto typu má společnost objednáno u amerického výrobce.

Boeing 737-800 společnosti SunExpress, září 2019 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Dvě nové pravidelné linky mají přibýt díky SunExpresu letos v létě i ve Vídni. Budou to linky do tureckých měst Samsun na pobřeží Černého moře a do města Kayseri v Kapadokii. Tyto destinace mají být provozovány jednou týdně. Dále bude společnost pokračovat v letech z rakouské metropole do Ankary (3x týdně), Antalye (denně) a Izmiru (denně).

Také z Prahy nabízí dopravce od 1. května 2022 dva lety týdně do tureckého města Antalya, od června pak dojde k navýšení frekvence na tři lety týdně. Z Katovic nabízí dopravce od dubna taktéž tři lety týdně do Antalye na pobřeží Turecké riviéry.

Témata