Turecký SunExpress přidá druhou linku do Prahy, bude létat z Izmiru

17.12.2019 - Česká republikaLetecká společnost SunExpress nabídne v příštím roce nové spojení mezi Prahou a tureckým Izmirem. Provoz na nové lince bude zahájen 30. května 2020 a turecký dopravce jí bude provozovat jednou týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Po letos otevřené lince z Prahy do Antalye se jedná o druhou pravidelnou linku, kterou bude SunExpress do Prahy provozovat. V reakci na vyšší poptávku po letech do Antalye společnost v příštím roce navýší počet letů ze dvou na tři.

Odlety nové linky XQ855 budou z Prahy každou sobotu v 10:55 a v Izmiru letoun přistane ve 14:30 místního času. V opačném směru jsou odlety z Izmiru ve stejný den v 8:15 s příletem do Prahy v 10:05.

V letošní letní sezóně létal pro SunExpress také pronajatý Airbus A320 registrace LY-VEL pronajatý od litevské společnosti Avion Express (foto: Letiště Praha)

„Jsme velmi rádi, že se v příští letní sezóně navýší počet pravidelných přímých letů z Prahy do typicky dovolenkových destinací. Turecko je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších zemí, do které obyvatelé České republiky míří na svou letní dovolenou, “ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.
S Izmirem dosud Praha neměla pravidelné letecké spojení. Izmir je s více než 4 miliony obyvatel třetím největším městem v Turecku. Každoročně je město během letní sezóny vyhledávanou turistickou lokalitou s řadou památek, muzeí a zajímavých míst - od 25 metrů vysoké věže s hodinami Saat Kulesi až po nedaleký Efez s nejzachovalejšími antickými památkami v Turecku. Letiště v Izmiru může být také vstupním bodem při cestách do letovisek na Egejské riviéře z nichž nejznámější je Kuşadası.

„Poté, co jsme loni v létě zahájili díky lince do Antalye své působení v Praze, jsme velmi rádi, že nyní navyšujeme frekvenci letů na této lince na tři týdně, ale také přidáváme spojení do druhé největší báze společnosti SunExpress, města Izmir. Lety do této prázdninové destinace na tureckém pobřeží Egejského moře budeme provozovat každou sobotu. Do Antalye pak budeme létat v úterý, pátek a v neděli. Díky tomu budou mít čeští turisté na palubě našich letadel další možnosti, jak cestovat za odpočinkem,“ uvedl Wilken Bellmann, vedoucí plánování leteckých spojení společnosti SunExpress.

SunExpress vznikl v roce 1989 jako společný podnik Lufthansy a Turkish Airlines. Společnost se zprvu zaměřovala na charterové lety mezi Tureckem a Německem, později začala provozovat také pravidelné lety. V roce 2011 byla založena pobočka SunExpress Deutschland, která zajišťuje lety z Německa do prázdninových destinací v oblasti Středomoří a Severní Afriky. V současnosti SunExpress létá do více než 90 zahraničních destinaci celkem ve 30 zemích. V loňském roce společnost přepravila téměř deset milionů cestujících. Flotila SunExpress se skládá ze 68 letadel Boeing 737-800. Společnost letos na dubajském aerosalónu objednala další Boeingy 737 MAX 8 a celkový počet objednaných strojů tohoto typu navýšila na 42.

Témata