Qatar Airways nahradí Emirates jako sponzor Formule 1

22.01.2023 - Asie & AustrálieNovým sponzorem Formule 1 z oblasti letecké dopravy se má stát společnost Qatar Airways. Tento týden to uvedl server SportBusiness.com s tím, že katarský dopravce zaplatil dvojnásobek částky, kterou dosud platila společnost Emirates.

Velká cena Rakouska ve Formuli 1 v roce 2018. Vlevo lemuje závodní dráhu velký sponzorský nápis společnosti Emirates (foto: Pedrik/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Podle informací SportBusiness.com se Qatar Airways rozhodly stát globálním partnerem F1 od začátku sezóny 2023. Očekává se, že dohoda bude oznámena před Velkou cenu Bahrajnu, prvním závodem letošní sezóny. Ten je plánován na dny od 3. do 5. března 2023.

Emirates byly leteckým sponzorem Formule 1 od roku 2013. Vlastníkem komerčních práv na Formuli 1 je společnost Liberty Media Corporation. V listopadu loňského roku server SportBusiness.com uvedl, že jednání s Emirates o prodloužení smlouvy zkrachovala, přičemž podle všeho důvodem byl údajný požadavek na zdvojnásobení částky za sponzoring. Podle SportBusiness.com platily Emirates za právo být sponzorem v letech 2018-22 částku 25 milionů dolarů ročně (přibližně 550 mil. korun).

Témata