Qatar Airways přechází na internet od Starlinku, nabídne ho zdarma

16.10.2023 12:33 - Asie & AustrálieLetecká společnost Qatar Airways oznámila, že si vybrala systém Starlink od společnosti Space X pro zajištění vysokorychlostního satelitního internetového připojení. Internet od Starlinku má být pro cestující zcela zdarma. Katarský opravce si od nového připojení slibuje další vylepšení celkového zážitku cestujících z letu.

Podle Qatar Airways bude na palubách přístup k satelitnímu internetu „jedním kliknutím“. Po spuštění připojení bude k dispozici připojení o rychlosti až 350 Mb za sekundu. Vedle prohlížení webových stránek tak pasažéři budou moci připojení využít pro další online aktivity jako například streamování videa, hraní videa, přístup přes VPN apod.

Qatar Airways - Airbus A350 (foto: Qatar Airways)

„Qatar Airways a Starlink jsou v současné době ve fázi před spuštěním strategie zavádění připojení v celé flotile Qatar Airways,“ uvedl Akbar Al Baker, šéf Qatar Airways. „Díky tomu, že Starlink bude poskytovat připojení pro celou flotilu Qatar Airways, budou moci cestující, kteří cestují mezi více než 160 destinacemi po celém světě, zůstat ve spojení s nejmodernější službou vysokorychlostního satelitní internetu,“ dodal Jonathan Hofeller, viceprezident Space X.

Podpisem smlouvy se Space X se Qatar Airways stal největší leteckou společnosti, která zavede připojení Starlink. V současnosti toto připojení zavádějí také společnosti JSX, Hawaiian Airlines, airBaltic a ZIPAIR.

V současnosti mají cestující Qatar Airways na palubách placené připojení, které je k dispozici na ve vybraných letadlech. Po zaplacení částky 10 dolarů mohou cestující využívat připojení neomezeně po celý let. Samotné satelitní připojení zajišťuje společnost Inmarsat.

Témata