Zranění na letu Qatar Airways, Dreamliner se dostal do turbulencí

26.05.2024 18:10 - Asie & AustrálieDvanáct lidí bylo zraněno poté, co se Boeing 787-9 společnosti Qatar Airways dostal dnes nad Tureckem do turbulencí. Letadlo registrace A7-BHM letělo na pravidelné lince QR17 z Dauhá do Dublinu. Po průletu turbulencí se posádka rozhodla pokračovat v letu až do irského hlavního města, kde letadlo přistálo před 13. hodinou místního času. Na letišti byly již přichystáni záchranáři, hasiči i policie.

Dublinské letiště na sociální síti X informovalo, že bylo zraněno šest cestujících a šest členů posádky. Web irského veřejnoprávního rozhlasu a televize RTÉ uvedl, že osm pasažérů bylo převezeno do nemocnice.

Cestující v rozhovorech pro RTÉ označili incident za děsivý. Podle nich došlo k turbulencím, když stevardi a stevardky roznášeli jídlo a nápoje.

Během jednoho týdne se jedná už o druhý podobný incident. V úterý jeden cestující zemřel a desítky dalších byli zraněni na palubě letadla Singapore Airlines, které letělo z Londýna do Singapuru. Posádka se rozhodla poté přistát v thajském Bangkoku. Čtyřicet cestujících zůstává stále v místních nemocnicích.

Qatar Airways - Boeing 787 Dreamliner (ilustrační foto: Julian Herzog/Wikimedia Commons - CC BY 4.0)

Témata