Qatar Airways jsou blízko vstupu do nejmenované africké aerolinie

15.05.2024 15:00 - Asie & AustrálieSpolečnost Qatar Airways chce získat podíl v nejmenované letecké společnosti z jihu Afriky. Uvedl to dnes šéf společnosti Badr Al Meer na katarském ekonomickém fóru v Dauhá s tím, že proces investice je v „závěrečné fázi“.

Šéf Qatar Airways Badr Al Meer na katarském ekonomickém fóru (zdroj: video Qatar Economic Forum)

Jméno africké letecké společnosti, do které chtějí Qatar Airways kapitálově vstoupit, však Badr Al Meer neuvedl. Tímto dopravcem by mohly být RwandaAir, které jsou významným partnerem Qatar Airways. Katarské aerolinie se rovněž angažují ve výstavbě nového mezinárodního letiště v Kigali. V roce 2019 získala za 1,3 miliardy dolarů 60% podíl v tomto letišti. Nové letiště má být uvedeno do provozu v roce 2027 a stát se důležitým přestupním uzlem.

Konečná dohoda a další podrobnosti o investici Qatar Airways by mohly být oznámeny za dva až tři týdny.

Qatar Airways v současnosti obsluhuje svými pravidelnými linkami více než 30 měst v Africe. Většina destinací však je v severní a východní Africe. Podle Al Meera je cílem katarského dopravce pokrýt celý africký kontinent. Spojení s jihem Afriky má právě zlepšit letecká společnost, která je cílem investice.

Qatar Airways také chtějí na africkém kontinentě rozšířit partnerství s africkými aeroliniemi, aby zlepšily možnost letů do dalších měst.

Témata