Qatar Airways navyšuje lety do New Yorku, bude létat 3x denně

21.08.2023 14:06 - Asie & AustrálieKatarský národní letecký dopravce oznámil o víkendu zvýšení počtu svých letů do New Yorku a posílení spolupráce s aliančním partnerem American Airlines. Se začátkem platnosti zimního letového řadu navýší Qatar Airways frekvenci letů na lince z Dauhá do New Yorku-JFK ze dvou na tři denně. Katarské aerolinie nasazují na linku do New Yorku letadla Airbus A350-1000 a Boeing 777-300ER. Díky rozšíření letů budou moci cestující společnosti přilétat do New Yorku brzy ráno a odlétat z něj pozdě večer.

Brooklynský most spojuje newyorský Manhattan a Brooklyn. Most patří k nejstarším visutým mostům ve Spojených státech (foto: Jmtd/Pixabay)

Díky spolupráci s partnerskou společností JetBlue Airways mohou klienti v obou směrech využívat návazných letů do dalších měst v síti amerického dopravce. Cestující z více než 90 měst v Severní Americe a Karibiku se tak dostanou rychleji s přestupy na JFK a v Dauhá do více než 80 cílů katarských aerolinií na Blízkém východě, Asii a Africe.

Společnost Qatar Airways rovněž informovala o nových možnostech letů, které přinese nová linka American Airlines z Filadelfie do Dauhá. Lety na této lince mají být zahájeny 28. října 2023 a linka bude provozována denně letadly Boeing 787-9 pro 285 cestujících. American Airlines mají ve Filadelfii svůj hlavní hub na východním pobřeží Spojených států.

Do Kataru začaly American Airlines létat v červnu loňského roku, když otevřely pravidelnou linku New York-JFK – Dauhá. Tato linka však končí k 28. říjnu 2023, o čemž společnost informovala začátkem tohoto měsíce.

Qatar Airways - Airbus A350-1000 (foto: Juke Schweizer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata