Nové Cyprus Airways zahájily provoz

05.06.2017 - EvropaPo několika odkladech se Kypr dočkal 1. června obnovení letů Cyprus Airways. Kyperská letecká společnost Charlie Airlines zahájila totiž pod touto značkou pravidelné lety. První inaugurační let se uskutečnil z Larnaky do Petrohradu, v neděli následovalo zahájení letů do Tel Avivu. V průběhu června pak aerolinie ještě otevře linky do Heraklionu a na Rhodos. Nejčastěji bude provozována linka do Petrohradu a to šestkrát týdně. Ostatní destinace budou během léta operovány dvakrát týdně. Další rozšíření provozu má přijít od března 2018, kdy dojde rovněž k posílení flotily.

Cyprus Airways - Airbus A319 (foto: Cyprus Airways)

Charlie Airlines vznikly jako společný podnik konsorcia kyperských investorů a ruské S7 Group. Společnost se v loňském roce dohodla s kyperskou vládou na dlouhodobém použití tradiční značky Cyprus Airways. Nový dopravce zatím létá s jedním letounem Airbus A319 pro 144 cestujících pronajatým od britské leasingové společnosti Miramonte. Letoun nese elegantní livery s odstíny zelené a olivovými ratolestmi na motorech a směrovce. Na původní Cyprus Airways odkazuje malé logo se stylizovaným muflonem vedle dveří v přední části trupu.

První přistání Cyprus Airways v Petrohradu (foto: Pulkovo Airport)

Charlie Airlines jsou třetí leteckou společností, která zahájila provoz od krachu Cyprus Airways v roce 2015. Jako první vznikla regionální aerolinie Tus Airways, která se zaměřuje na lety do Izraele a na řecké ostrovy. Ambicióznější projekt představuje společnost Cobalt, která spojuje Larnaku s Velkou Británií a důležitými destinacemi v západní Evropě. Procesem získání osvědčení leteckého provozovatele v současnosti prochází další nový kyperský dopravce, Orion Airways. Ten plánuje létat z Larnaky do Atén, Londýna a dalších destinací ve Francii, Rakousku a Izraeli.

Témata