Cyprus Airways budou létat do Prahy celoročně

16.08.2018 - Česká republikaLetecká společnost Cyprus Airways koncem července oznámila, že bude do Prahy oproti původním plánům létat i v zimní sezóně. Kyperský dopravce zahájil provoz na lince z Larnaky do Prahy 1. června 2018. V průběhu června byla linka Cyprus Airways provozována jednou týdně, od 1. července společnost pak přidala druhý let týdně.


Cyprus Airways provozují dva letouny Airbus A319 (foto: Cyprus Airways)

„Jsme nesmírně rádi, že budeme rozšiřovat nabídku našich spojů mezi Prahou a Larnakou i na zimní sezónu. Jde o důkaz úspěšnosti linky, která si získala oblibu jak na kyperském, tak na českém trhu,“ uvedla Natalia Popova, obchodní ředitelka společnosti Cyprus Airways.

V zimní sezóně budou Cyprus Airways létat mezi Larnakou a Prahou rovněž dvakrát týdně ve stejné dny, tedy v pondělí a v pátek. Podle zveřejněného letového řádu dojde však ke změně času letů. Od 29. října 2018 bude odlet linky CY260 z Larnaky do Prahy v uvedené dny již v 7:00 a na ruzyňském letišti přistane v 9:35. Z Prahy zpět na Kypr bude letoun Cyprus Airways startovat v 10:35 s příletem do Larnaky v 14:50.


Airbus A319 v barvách Cyprus Airways na ruzyňském letišti (foto: Letiště Praha)

„Prodloužení provozu linky mezi Prahou a Larnakou na zimní sezónu potvrzuje, že se jedná o destinaci se zajímavým potenciálem a cestující mají o lety mezi oběma zeměmi zájem. Je potěšující, že se tak letecká společnost rozhodla již po dvou měsících od zahájení pravidelných letů z pražského letiště. Očekáváme, že po prodloužení provozu využije toto spojení přibližně 17 tisíc cestujících ročně v obou směrech,“ sdělil Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Ceny zpátečních letenek z Prahy do Larnaky začínají na 155 eurech včetně všech tax a poplatků. Letenky je možné rezervovat prostřednictvím webových stránek cyprusairways.com, call centra společnosti a dalších distribučních kanálů.

Lety pod značkou Cyprus Airways operuje od loňského roku kyperská letecká společnost Charlie Airlines. Samotnou značku odkoupil v roce 2014 od tehdy krachujících Cyprus Airways kyperský stát. Charlie Airlines jsou projektem konsorcia kyperských investorů a ruské skupiny S7 Group. Vedle Prahy zahájila aerolinie v letošní letní sezóně pravidelné lety do Athén, Bejrútu, Curychu, Mnichova, Stuttgartu a Verony. V současnosti Cyprus Airways provozují dva letouny Airbus A319 v konfiguraci pro 144 cestujících.

Témata