Cyprus Airways obnoví lety do Prahy začátkem července

18.06.2021 - EvropaKyperská letecká společnost Cyprus Airways počítá s pravidelnými lety do Prahy již příští měsíc. K obnovení letů mezi Prahou a Larnakou má dojít 2. července. Podle rezervačního systému aerolinie počítá se dvěma lety týdně vždy v pondělí a v pátek. V prodeji jsou letenky do konce platnosti letního letového řadu, tedy do konce října. Linka bude opět obsluhována letounem Airbus A319 pro 144 cestujících.

(foto: Cyprus Airways)

Letenky na linku lze rezervovat na webových stránkách Cyprus Airways a u prodejců letenek. Zpáteční letenky do Larnaky lze na červencové termíny zakoupit aktuálně za necelých 103 euro (2600 korun). Jedná se však o letenky v tarifu Economy Basic zahrnující pouze malé příruční zavazadlo o rozměrech 35 cm x 20 cm x 20 cm. Ve vyšším tarifu Economy Flex se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů začínají zpáteční letenky na 182 eurech (4650 korun).

V dubnu se objevila zpráva, že se ruská skupina S7 Group chce zbavit svého podílu v Cyprus Airways (respektive v Charlie Airlines, které operují pod značkou Cyprus Airways). Ruská agentura Interfax v polovině května s odvoláním Taťánu Filevovou, předsedkyni představenstva S7 Group, informovala, že podíl skupiny v Cyprus Airways ve výši 36,9 % byl prodán soukromému evropskému investorovi.

Témata