Cyprus Airways zahájily pravidelné lety do Prahy

03.06.2018 - Česká republikaKyperská letecká společnost Cyprus Airways v pátek 1. června zahájila pravidelné lety na své nové sezónní lince z Larnaky do Prahy. Letoun Airbus A319 odstartoval k inauguračnímu letu z Larnaky po 11. hodině dopoledne a na pražském ruzyňském letišti dosedl přibližně ve 13:40. Po tradičním přivítání vodní slavobránou od letištních hasičů následovalo uvítání prvních cestujících v gatu a slavnostní přestřižení pásky.


Airbus A319 Cyprus Airways přistává poprvé v Praze na pravidelné lince (foto: Letiště Praha)

Cyprus Airways budou létat mezi Larnakou a Prahou během června každý pátek. Od 2. července pak kyperský dopravce přidá druhý týdenní let v pondělí. „Očekáváme, že novou linku využije přibližně 9 tisíc cestujících v obou směrech,“ uvedla Kateřina Pavlíková z Letiště Praha.

Ceny zpátečních letenek z Prahy do Larnaky začínají na 155 eurech včetně všech tax a poplatků. Letenky je možné rezervovat prostřednictvím webových stránek cyprusairways.com, call centra společnosti a dalších distribučních kanálů.


Uvítání letounu Cyprus Airways vodní slavobránou letištních hasičů (foto: Letiště Praha)

Pod značkou Cyprus Airways operuje od loňského června kyperská letecká společnost Charlie Airlines. Samotná značka je vlastněna kyperským státem, který jí odkoupil v roce 2014 spolu s dalšími ochrannými známkami od tehdy krachující aerolinie. Charlie Airlines, které v roce 2016 vyhrály soutěž na používání značky, jsou projektem konsorcia kyperských investorů a ruské skupiny S7 Group.

Charlie Airlines zahájily provoz pod značkou Cyprus Airways vloni v červnu. Po opatrném startu společnost ohlásila pro letošní letní sezónu výraznou expanzi, když vedle Prahy oznámila zahájení letů do Athén, Bejrútu, Curychu, Mnichova, Stuttgartu a Verony. V současnosti společnost provozuje dva Airbusy A319 pro 144 cestujících, přičemž druhý A319 převzala koncem května.


Cyprus Airways - Airbus A319 (foto: Letiště Praha)

 

Témata