Cyprus Airways začne létat do Říma a Paříže, upravené livery odkazuje na předchůdce

11.11.2022 - EvropaLetecká společnost Cyprus Airways tento týden oznámila otevření nových linek do dvou evropských metropolí. Od 16. prosince 2022 bude létat do Paříže-CDG a od 20. prosince do Říma-Fiumicino. Obě nové linky budou provozovány dvakrát týdně letouny Airbus A320.

Vedle nových destinací bude Cyprus Airways v zimní sezóně pokračovat v pravidelných letech z Larnaky do Atén (2x denně), Soluně (denně), Tel Avivu (denně), Bejrútu (5x týdně) a Jerevanu (2x týdně).

V letní sezóně 2023 chce Cyprus Airways začít létat nejméně do pěti nových destinací. Oznámil to začátkem října ředitel společnosti Paul Sies. Názvy nových destinací mají být oznámeny později.

Na listopadovém veletrhu World Travel Market společnost rovněž oznámila vytvoření vlastního touroperátora Cyprus Airways Holidays, který nabídne pobytové balíčky na Kypru spolu s přepravou zajištěnou Cyprus Airways.

Třetí Airbus A320 s upraveným livery (foto: Cyprus Airways)

V říjnu Cyprus Airways představil pozměněné livery svých letadel. Upravené livery nese třetí Airbus A320 (registrace 5B-DDR), který společnost převzala v říjnu letošního roku. Spodní část trupu je na místo odstínu zelené bílá, na ocase letadla je nově graficky ztvárněná olivová ratolest. Na motorech se nově objevil stylizovaný muflon kyperský, který žije v místním pohoří Troodos. Jedná se o odkaz na dřívější Cyprus Airways, které stejnou podobu muflona používaly ve svém logu od 60. let 20. století.

Lety pod značkou Cyprus Airways byly znovu zahájeny v roce 2017, kdy se kyperská letecká společnost Charlie Airlines dohodla s kyperskou vládou na dlouhodobém pronájmu značky bývalého dopravce, který v roce 2015 zbankrotoval. Původně držela podíl v Charlie Airlines ve výši 36,8 % ruská letecká skupina S7 Group. V loňském roce společnost oznámila, že do společnosti vstoupila maltská SJC Group, která také podniká v letectví. V současnosti Cyprus Airways provozuje tři Airbusy A320.

Upoutávka na nové linky Cyprus Airways do Říma a Paříže (zdroj: Cyprus Airways)

Témata